خرید عمده سبزیجات از بازار روز ایرانیان

 سفارش دهید

خرید عمده سبزیجات

 

همواره مصرف سبزیجات یکی از اصلی‌ترین اعضای هرم تغذیه محسوب می‌شود، از این رو خرید عمده سبزیجات بسیار رایج است. یک برنامه غذایی درست و کامل، باید همه مواد اصلی ازجمله غلات، لبنیات، میوه‌ها، پروتئین‌ها و از همه سالم تر سبزیجات را در خود قرار داده باشد. تقویت دستگاه ایمنی بدن و جلوگیری از انواع سرطان از جمله خواص سبزیجات هستند. در اکثر سبزی‌ها کلیه ویتامین‌ها و مواد مغذی وجود دارد که برای سلامت بدن بسیار سودمند هستند.

بنابراین مصرف 100 الی 200 گرم سبزیجات در روز، سلامت کلی بدن و عملکرد دستگاه گوارش را نیز بهبود می‌بخشد. سبزیجات را می‌توان یا به صورت آب‌پز و بخارپز مورد مصرف قرار داد و یا به صورت خام همراه با غذا میل کرد.

طریقه مصرف آن چندان اهمیت ندارد، چیزی که حائز اهمیت است این است که هرگز سبزیجات از برنامه غذایی شما حذف نشود.

خرید عمده سبزیجات

تاریخچه سبزی

در رابطه با پیشینه سبزیجات بهتر است مطلع باشید که پنج هزار سال قبل از میلاد، سومریان در امر پزشکی سبزی‌ها را مورد استفاده قرار می‌دادند. همچنین استقاده از رازیانه و گشنیز به 1500 سال پیش از میلاد توسط مصریان برمی‌گردد. قرن‌ها پیش در یونان باستان جالینوس به دلیل آماده‌سازی بیش از صد ترکیب داروهای گیاهی به شهرت جهانی دست یافته بود.

خواص میوه‌ها و سبزیجات  

گروه سبزیجات

در مجموع همه گیاهان خوراکی خوش عطر و خوشمزه‌ای که در غذا یا داروهای خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند در خانواده سبزیجات هستند و به آن‌ها سبزی گفته می شود.

سبزیجات با ادویه‌جات فرق دارند، سبزی قسمت‌های سبز یا قسمت‌های گل‌ده گیاه است که می‌تواند تازه یا خشک شده باشد اما ادویه جات از سایر قسمت‌های گیاه مانند دانه، پوست، ریشه و میوه (غالبا خشک شده) بدست می‌آید.

سبزیجات علاوه بر آشپزی کاربرد پزشکی و معنوی نیز دارند که در آن هر قسمت از گیاه که فکرش را کنید احتمال دارد به عنوان سبزی مورد استفاده قرار گیرد. این روزها خرید عمده سبزیجات کار مشکلی نیست و انواع سبزی‌های خوراکی را می‌توان به راحتی در سطح بازار میوه تره‌بار و همچنین بازار آنلاین میوه ازجمله بازار روز ایرانیان تهیه کرد.

معرفی خواص سبزیجات

سبزیجات حاوی انواع ویتامین، مواد مغذی، فیبر و… هستند. بنابراین مصرف مرتب آن‌ها در برنامه‌های غذایی، کمک‌رسان سلامت کلی بدن است.

خوردن سبزیجات به دلیل ویتامین، املاح و سلولزی که دارند برای انسان لازم است. سلولز سبزی در روده بزرگ توسط باکتری‌ها تا حدی جذب می‌شود. جذب سلولز در بدن سبب بهبود مشکلاتی مانند یبوست مزمن، نفخ، عدم ترشح اسید معده و مشکلات پانکراس می‌شود.

سبزیجات به صورت پخته یا خام برای سلامت عمومی و درمان بیشتر مشکلات فایده زیادی دارند.

در ادامه‌ی این مقاله از بازار روز ایرانیان تصمیم داریم تا فرایند خرید سبزیجات را شرح دهیم.

انواع سبزیجات و دسته‌بندی آن‌ها

در نقاط مختلف دنیا مصرف سبزیجات متفاوت است، از این رو گروه بندی رایجی برای آن‌ها لحاظ نشده است.
با این وجود در برخی از منابع تغذیه این گروه از مواد غذایی را براساس آنکه، ریشه، ساقه یا برگ آن‌ها خورده می شود طبقه بندی نموده‌اند.
سبزیجات در طبقه‌های مختلفی قرار می‌گیرند. در یک طبقه‌بندی کلیه سبزیجات در گروه‌های معطر، بی‌عطر و … قرار می‌گیرند. در طبقه‌بندی دیگر کلیه سبزیجات بسته به قسمت خوردنی آن دسته بندی انجام می‌شود.

سبزیجات: اسفناج

گروه سبزیجات برگ‌خوار

برگ آن‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد مثل: ریحان و اسفناج

سبزیجات: مارچوبه

گروه سبزیجات ساقه‌خوار

ساقه آن‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد مثل: کرفس و مارچوبه

گروه سبزیجات ریشه‌خوار

ریشه آن‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد مثل: هویج، سیر، شلغم، سیب زمینی و پیاز

قارچ های خوراکی

گروه قارچ‌های خوراکی

قارچ های صدفی، قارچ خوراکی والاریلا و…

سبزیجات: فلفل دلمه ای

گروه سبزیجات گل‌خوار

میوه آن‌ها مورد مصرف قرار می گیرد مثل: ذرت و بادمجان، فلفل دلمه‌ای

سبزیجات: گل کلم

گروه سبزیجات گل‌خوار

گل آن‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد مثل: گل کلم و خیارک

روند خرید سبزیجات در ایران

درحال حاضر خرید سبزیجات به روش‌های مختلفی انجام می شود که اینجا معرفی می‌کنیم:

خرید حضوری سبزیجات

این روش که هنوز مرسوم است وقت زیادی از شما می‌گیرد و در آخر ممکن است سبزی خوبی نصیبتان نشود و به دو صورت زیر انجام می‌شود:

  • خرید عمده سبزیجات به صورت حضوری
  • خرید جزیی سبزیجات به صورت حضوری

خرید اینترنتی سبزیجات

امروزه فروشگاه‌های اینترنتی بسیاری را می‌شناسیم که خرید انواع محصولات، از لوازم برقی خانگی گرفته  تا محصولات خوراکی را برای ما راحت کرده‌اند. فقط لازم است به پایگاه اینترنتی یا اپلیکیشن آن‌ها رفته و با چند کلیک محصول دلخواه خود را انتخاب نماییم.

در ایران بیشتر کاربران از اینترنت فقط برای کار با برنامه‌های پیام رسان استفاده می‌کنند، جای تعجب نیست که کاربران همچنان به جای استفاده از فروشگاه‌های اینترنتی، خرید حضوری را ترجیح می‌دهند و فکر می‌کنند باید پس از مطمئن شدن از سالم و مرغوب بودن محصول خرید کنند. در حقیقت ترجیح آن‌ها براین است که به شیوه سنتی خرید کنند. هرچند به دلیل منعطف و به صرفه بودن فوق العاده‌ای که خرید اینترنتی دارد برخی از مردم نیز ترجیح می دهند آنلاین خرید کنند.

اما واقعا چرا اکثر هموطنان ما هنوز خرید آنلاین را بهترین پیشنهاد نمی‌دانند اما در کشورهای توسعه‌یافته همه از خرید آنلاین استقبال می‌کنند؟

زیرا هنوز نظارت کافی در ایران وجود ندارد و مردم نمی‌خواهند با ریسک خرید کنند و محصولی بی‌کیفیت نصیب آن‌ها شود. پس اینجا باید فروشگاه‌های آنلاین و کسب و کارهای اینترنتی اطمینان و اعتماد مصرف کننده را جلب کنند.

لغت خرید عمده سبزیجات در ساده‌ترین تعریف یعنی خرید در حجم‌ها و تعدادهای بالا و خرید جزیی یا خرده سبزیجات یعنی خرید محصول در حجم کم. خرید عمده و خرید خرده هر دو تشکیل‌دهنده بخشی از زنجیره تامین هستند. زمانی که محصولی تولید می‌شود حجم زیاد آن به صورت عمده به میدان میوه و تره بار فروخته می‌شود که عمده فروشان محصول را در اختیار جزیی فروشانی که در آخر با مصرف‌کنندگان در ارتباط هستند و محصول خود را می‌فروشند، اما یک عمده فروش برای فروش محصول با میوه فروش‌ها و مغازه دارها معامله می‌کند.

بنابراین دو مدل کسب و کار یکی از واسطه‌های اساسی در کانال بازاریابی حضوری هستند و اگر نباشند تمامی زنجیره تامین به هم می‌ریزد.

در روش خرید آنلاین سبزیجات اگر فروشگاه معتبر و قابل اطمینان اینترنتی پیدا کنید بدون صرف وقت و هزینه بهترین سبزی در هر اندازه‌ای درب منزل به شما تحویل داده می‌شود که برای این منظور می‌توانید فروشگاه اینترنتی بازار روز ایرانیان را امتحان کنید.

  • خرید عمده سبزیجات به صورت آنلاین
  • خرید جزیی سبزیجات به صورت آنلاین
  • تفاوت خرید خرده و خرید عمده سبزیجات
خرید عمده سبزیجات

مزایای خرید عمده سبزیجات به صورت آنلاین

مقایسه آسان

زمانی که برای خرید عمده سبزیجات یا هر محصولی اقدام می کنید، گام اول مقایسه نمودن سطح کیفی و قیمت همان محصول از تعدادی فروشنده متفاوت است چراکه خرید باکیفیت‌ترین محصول با مناسب‌ترین قیمت حق شماست. درصورتی که بخواهید حضوری خرید کنید، باید به چندین فروشنده ‌سر بزنید و پرس و جو کنید که وقت زیادی از شما می گیرد و به نتیجه قطعی‌ای هم نخواهید رسید. اما اینترنت این امکان را برای شما فراهم می‌کند به راحتی با چند کلیک تعداد بالایی پیشنهاد را با هم مقایسه نمایید.

صرفه جویی در زمان و پول

زمانی که حضوری از یک عمده‌ فروشی خرید می‌کنید، از قبل برنامه‌ریزی می کنید تا روز مشخصی بروید به آدرس آن عمده فروشی که ممکن است رفتنتان بی فایده باشد و دست خالی و بدون خرید برگردید. در این صورت صرفا وقتتان هدر رفته و هزینه‌ای بابت حمل و نقلتان پرداخت کردید. در صورتی که آنلاین می توانید طی نهایتا یک ساعت از پشت سیستمتان یا با گوشی خود هزینه و کیفیت هر عمده فروش را مورد قیاس قرار دهید و خرید خود را ثبت نمایید.

 لذت بردن از خرید

راحتی خرید عمده سبزیجات به صورت آنلاین نیز از مزایای آن محسوب می‌شود. برای مثال در اپلیکیشن بازار روز ایرانیان ، فقط لازم است وارد حساب کاربری خود  شوید، سبد خریدتان را از هر آنچه که می‌خواهید پر نمایید و از درگاه بانکی مبلغش را پرداخت کنید. سفارشتان به سرعت به تأمین کننده فرستاده می‌شود.

تحویل محصول نیز در درب منزل است. خرید آنلاین به زمان و مکان محدود نیست کل ایام سال 24 ساعته در هر جایی که هستید می‌توانید خرید کنید.

یافتن سبزیجات کمیاب راحت خواهد شد!

زمانی که اینترنتی خرید می‌کنید، مجموعه بزرگی از محصولات و سبزیجات برای انتخاب قرار داده می‌شود. ممکن است شما بخواهید میوه یا سبزی کمیابی را تهیه کنید یا محصولی که فصلش نیست را می‌خواهید که در هر مغازه و میوه فروشی وجود ندارد. اما در صورتی که آنلاین به دنبالش باشید، حتماً یک تأمین کننده می‌یابید که آن محصول را داشته باشد.

سایر مزایای خرید عمده سبزیجات به صورت اینترنتی

  • سرعت و امنیت بالا در پرداخت و بهرمندی از تخفیفات
  •  پیشرفت و گسترش کسب و کارها به یک روش مناسب
  •  عدم احتیاج به علم فنی برای استفاده از اپلیکیشن و ثبت خرید
app-bazarrouz

چرا بازار روز ایرانیان؟

بازار روز ایرانیان با عرضه کلیه سبزیجات تازه، جهت رفاه حال مشتریان و امکان خرید اینترنتی آن از طریق اپلیکیشن بازار روی ایرانیان و یا وب سایت فروشگاه و با ارسال رایگان، برآن است تا که قدمی جدید در مسیر تغذیه جامعه ی ایران بردارد .

این مجموعه مستقیما با کنار زدن واسطه‌ها تاسیس شده است. این تیم از اول راه تلاش کرده با بهره‌مندی از نیروهای حرفه‌ای در حوزه‌های مرتبط هم قدمی در زمینه اشتغال زایی بردارد و هم افتخاری در خدمت‌رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مصرف کنندگان محترم کسب کند و درآخر مقدمات اعتماد مصرف کنندگان را مهیا کند. امید است که خداوند منان ما را در این مسیر یاری کند.

بازار روز ایرانیان

بازار روز ایرانیان یگی از اولین فروشگاه‌های میوه‌فروشی‌ آنلاین ایران است که با آرمان تنظیم، بهبود و بهینه‌ نمودن تمامی اجزاء زنجیره تولید محصولات کشاورزی روی کار آمده است. در دنیای امروز شیوه پیشرفته در رابطه با مدیریت زنجیره تولید محصولات کشاورزی در دنیا، شیوه  (Contract Farming) است که باعث حذف واسطه‌ها و ارائه بی واسطه محصولات کشاورزی بهداشتی و باکیفیت می شود. بنابراین بازار روز ایرانیان مهم ترین مسئولیت خود را ترویج این شیوه در کشور می‌داند.

app bazarrouz