بهترین و مقاوم‌ترین گل‌های آپارتمانی

طراحی محیط ساختمان‌ها به صورتی است که مثل محیط بیرون دارای همه شرایط ایده‌آل برای رشد گل و گیاه نیست. به همین خاطر علاقمندان به گل و گیاه سعی دارند در منزل خود محیطی برای گل شبیه‌سازی کنند تا به خوبی نمو داشته باشد. افراد زیادی نیز تمایل به خرید بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم و نگهداری از آن‌ها دارند.

تهیه گل‌‌های آپارتمانی در فضای داخلی منزل علاوه بر زیباسازی محیط خانه شما، کمک زیادی به سالم زندگی کردن شما می‌کند.

در ادامه این مقاله از بازار روز ایرانیان به شما  انواع بهترین و مقاوم‌ترین گل‌های آپارتمانی مناسب با شرایط زندگی امروزی را معرفی می‌کنیم. همچنین امکان خرید آسان گل و گیاه در هر میزانی را برای شما فراهم کرده ایم. شما می‌توانید برای خرید عمده گل و گیاه از جمله خرید گیاهان آپارتمانی از طریق فروشگاه بازار روز ایرانیان اقدام نمایید.

عوامل مقاومت گل‌‌‌های آپارتمانی

این روزها با رایج شدن زندگی آپارتمانی، رفته رفته رابطه انسان و طبیعت کمرنگ شده است. اما مردم ایران سال‌های سال است که به طبیعت علاقه‌مند هستند‌ و همیشه سعی می‌کنند تا از بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم در منازل خود استفاده نمایند.

اصلی‌ترین تاثیر گیاهان آپارتمانی این است که با رطوبت هوا و تبدیل دی‌اکسیدکربن به اکسیژن مانند یک تصفیه هوا عمل کرده و میکروب‌های معلق در هوا را از بین می‌برند.

بعضی‌ها به غلط، به علت ناتوانی در فراهم نمودن وضعیت نگهداری از گل‌های آپارتمانی، از خرید آن‌ها پشیمان می‌شوند.

بهتر است ابتدا این نکته ذکر شود که هر کدام از گیاهان آپارتمانی نسبت به یک عامل خاص مقاومت نشان می‌دهند.  پرسشی که در اینجا مطرح می‌شود این است که کدام یک از گیاهان آپارتمانی با شرایط محل سکونت شما سازگاری بیشتری دارد. پارامترهای مقاومت گل‌های آپارتمانی به چند طبقه تقسیم می‌شود. این پارامترها عبارتند از: مقاومت در برابر سرما، کمبود اکسیژن، دمای بالا، نور کم، سایه و کمبود آب.

بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم در برابر نور کم

گیاهانی که در مقابل نور کم مقاومت زیادی دارند، سایه دوست هستند. این گیاهان برای آپارتمان‌هایی که به نور خورشید دسترسی کمی دارند مناسب است. از جمله گیاهان سایه دوست که در برابر کمبود نور مقاومت نشان می دهند:

گل آپارتمانی اُکسالیس

گل آپارتمانی اُکسالیس

این گیاه گل‌های سفید، گلبهی و بنفش رنگ و برگ ‌های پروانه‌ای بنفش دارد. این گل نسبت به سایر گیاهان آپارتمانی تقریبا عمر بیشتری دارد. اگر شرایط مراقبت از این گل مهیا باشد تا ده سال عمر خواهد کرد.

گل آپارتمانی پتوس ابلق

گل آپارتمانی پتوس ابلق

این گیاه سایه دوست بیشتر در ادارات و محیط کار استفاده می‌شود که برگ‌‌های سبز با رگه‌‌های سفید، شیری و زرد دارد. این گل رونده در وضعیت مناسب، طولش به پنج متر نیز خواهد رسید. شما می‌توانید جهت زیباسازی دیوار‌ها از این گل استفاده کنید.

درختچه پاچیرا

درختچه پاچیرا

بعضی از افراد طبق باور‌های عامیانه فکر می‌کنند درختچه پاچیرا برایشان شانس و پول به ارمغان می‌آورد. برای زیبا شدن بیشتر این گیاه در آپارتمان خود می‌توانید شاخه‌های آن را به هم ببافید.

سایر گل‌های مقاوم در برابر نور کم

برگ قاشقی

گل فیتونیا

وریزیا

بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم در برابر سرما

در روزهای سرد سال، بیشتر آپارتمان‌ها به علت وجود اختلاف دما در هر کدام از اتاق‌ها از شرایط مناسبی به منظور نگهداری از گیاهان بهرمند نیستند. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود گل‌های آپارتمانی مقاوم در برابر سرما را تهیه کنید.

کاکتوس کریسمس

گل آپارتمانی کاکتوس کریسمس

 

این گل آپارتمانی مقاوم در برابر سرما، روی تنه درختان یا صخره ها رشد می‌کند و دارای ریشه‌های سستی است. این گیاه به نور زیادی به صورت غیرمستقیم نیاز دارد اما در برابر سرما مقاوم است.

گل آپارتمانی خورشیدی

گل آپارتمانی خورشیدی

 

این گیاه در برابر سرما و کمبود آب مقاوم است. این گل در اولین فصل سال به طور متوسط به اندازه ده الی بیست گل نارنجی رنگ شکوفه می‌دهد. درمجموع به منظور به ثمر رسیدن این گیاه، 3 سال زمان نیاز است. این گیاه برگ‌های نواری مانند دارد. درصورتی که می‌خواهید گیاهی خریداری کنید که همه سال سبزی و طروات خود را حفظ نماید گل خورشیدی گزینه مناسبی است.

گل آپارتمانی هویا

گل آپارتمانی هویا

یکی از بهترین گل های آپارتمانی مقاوم زیبا، گل پیچ شمعی یا هویا است. برگ ‌‌های این گیاه دلنشین به شکل قلب هستند. گل پیچ شمعی گلبرگ‌ های سفید دارد که وسط آن قرمز است.

گل‌های مقاوم نسبت به کم آبی

یکی از احتیاجات اولیه هر جانداری از قبیل گیاهان، آب است. حجم آب مورد احتیاج یک گیاه به پارامترهای بسیار همچون خواستگاه اصلی آن گیاه وابسته است. بیشتر این گیاهان در نواحی خشک و گرمسیر دنیا قابل رشد هستند.

درصورتی که شما جزء کسانی هستید که مشغله زیادی دارید احتمال دارد از آبیاری گیاهان خانگی خود غافل شوید، یا نگران نگهداری از گیاهان آپارتمانی خود در حین سفر هستید، توصیه می‌شود از این گروه گیاهان آپارتمانی مقاوم در آپارتمان خود استفاده کنید.

گل آپارتمانی زاموفیلیا

گل آپارتمانی زاموفیلیا
گل آپارتمانی زاموفیلیا

این گیاه همیشه سبز هم در مقابل نور کم و هم در برابر کم آبی مقاومت نشان می‌دهند. طول این گل به یک متر نیز می‌رسد. ملاک زیبایی این گیاه، برگ‌های چرمی مانند آن است. مقاومت این گل در مقابل کم آبی به علت ذخیره آب درون خود است.

گل آپارتمانی برگ عبایی

گل آپارتمانی برگ عبایی

این گل با شرایط آپارتمانی بسیار سازگار است. اسم لاتین این گل، Cast iron plant  است که نشان دهنده مقاومت زیاد این گل است. ملاک زیبایی این گل برگ‌‌های بلند و سبز رنگ آن است. میان برگ این گل و خاک آن فاصله‌ای نیست و مثل این است که برگ‌های این گل از زیر خاک بیرون آمده‌اند.

ما در این مقاله از بازار روز ایرانیان صرفا برخی از بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم نسبت به دمای کم، دمای زیاد، نور کم و آب کم را معرفی کردیم که می‌توانید برای خرید عمده گل و گیاهان نام برده و سایر گیاهان اقدام نمایید. درصورتی که تصمیم به خرید گل و گیاه و نگهداری هر کدام از این گیاهان را دارید وضعیت نگهداری هرکدام از آن‌ها را به طور منحصر به فرد و ویژه مورد بررسی قرار دهید. بازار روز ایرانیان امیدوار است با ارائه این مقاله با عنوان بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم موفق شده باشد کمکی هر چند کوچک در مسیر آشتی با طبیعت و زیبا‌سازی خانه شما کرده باشد.

اشتراک مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *