از کجا سبزی و میوه ارگانیک بخریم؟

قطعا شما نیز در حین خرید میوه و سبزیجات، کلمه ارگانیک به گوشتان خورده است و یا با تره بار ها و فروشگاه هایی روبرو شده اید که برای فروش محصولات خود از ارگانیک بودن آن ها اطلاع می دهند. از آنجایی که خرید میوه های ارگانیک شاید با قیمت بیشتری تمام شود ممکن است در اولویت شما قرار نگیرد اما به توصیه بازار روز ایرانیان گوش دهید و برای تضمین سلامتی خود حتما برخی میوه ها و سبزیجات ارگانیک را تهیه و مصرف کنید. اما شاید بپرسید از کجا سبزی و میوه ارگانیک بخریم؟ برای گرفتن پاسخ این سوال و نحوه خرید میوه ارگانیک و سالم همراه ما باشید.

ارگانیک بودن محصولات به چه معناست؟

در صورتی که بخواهیم مختصر و مفید ذکر کنیم باید بیان کنیم در تمامی پروسه رشد و پرورش محصولات ارگانیک، از کود شیمیایی استفاده نشده و هر آنچه که در رشد آن نقش داشته خاک طبیعی بوده است. هیچ گونه سم، حشره کش و ماده شیمیایی در پروسه رشد آن ها استفاده نمی شود و از این رو پروسه طبیعی رشد محصول ادامه می یابد. به همین خاطر هم میوه و سبزیجات اورگانیک غالبا رنگی طبیعی دارند. غالبا به دلیل نگهداری سخت این نوع محصولات، قیمت آن ها هم نسبت به با انواع محصولات غیرطبیعی بیشتر می شود.

برخی از مردم به علت قیمت بالا، به سمت خرید محصولات ارگانیک نمی روند اما بدون تردید، محصولات اورگانیک، برای سلامت مردم بسیار پرخواص هستند.

خرید محصولات ارگانیک

میوه ارگانیک چیست؟

محصولاتی وجود دارند که طبیعی بوده و در زمین های کشاورزی طبیعی براساس استاندارد و در شرایطی بسیار سالم رشد و پرورش یافته اند. میوه هایی نیز وجود دارند که در محیطی ارگانیک و بدون دخالت های شیمیایی و… پرورش یافته و در دسترس قرار گرفته اند.

بعد از ارزیابی های انجام شده بر این مواد، حجم ورود سموم به آن ها دقیقا مورد ارزیابی قرار می گیرد. این سموم برای سلامت انسان خطرناک اند. به همین خاطر هم پیشنهاد می شود که دست کم در مواردی که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، انواع اورگانیک آن ها مصرف شود.

سیب زمینی

آفت کش ها صرفا دلیل تهیه سیب زمینی های طبیعی نیستند. وقتی که از تره بار ها سیب زمینی می خرید، غالبا پر از گل و کثیفی هستند.

فلفل دلمه ای

پوست این محصولات چندان ضخیم نیست که در برابر آفت کش ها مقاومت نشان دهند. اهمیتی ندارد که کدام رنگ فلفل دلمه ای را می خرید اما طبیعی بودن آن بسیار مهم شمرده می شود.

گوجه فرنگی

همانطور که می بینید در اکثر اوقات گوجه فرنگی با پوست مصرف می شود بنابراین باید به خوبی شسته شود. طبق اطلاعات سازمان غذا و دارو در آمریکا، ۶۹ آفت گوناگون در گوجه فرنگی مشاهده شده است. لذا گوچه فرنگی ارگانیک در اولویت شما باشد.

کرفس

کرفس دارای پوسته محافظ کننده ای نیست و به همین خاطر، در معرض مستقیم، آفت کش ها می باشد. پس کرفس ارگانیک خیال شما را از این بابت راحت می کند.

انگور

همچنین در میوه انگور پانزده مدل گوناگون از آفت حاصل از سم پاشی دیده می شود. به یاد داشته باشید که مویز نیز انگور خشک شده است. پس حتما انواع اورگانیک آن ها را تهیه کنید.

خرید محصولات ارگانیک

هندوانه

هنداونه محصولی است که راحت می توان در آن دستکاری نمود و افراد بدون اطلاع آن را مورد استفاده قرار می دهند. به شکلی که کود و رنگ بسیاری در آن استفاده می شود.

هندوانه ارگانیک در محیط طبیعی و بدون آفت کش ها و مواد شیمیایی روییده است. هندوانه ارگانیک ترد، آبدار و دارای طبع سرد است و شیرینی طبیعی دارد.

گیلاس

در دوران قدیم گیلاس در شرایط بهتری بود و از لحاظ دارا بودن مواد سمی در مقام ۱۸ قرار داشت اما متاسفانه در حال حاضر در بین ۱۰ میوه اول لیست قرار دارد. در خرید محصولات ارگانیک، گیلاس را فراموش نکنید.

خرید محصولات ارگانیک

گلابی

گلابی هم قبلا جایگاه ۲۲را به خود اختصاص داده بود اما در حال حاضر جایگاه ششم را دارد. تنها دلیل این روند هم استفاده از انواع آفت کش ها در انواع غیر طبیعی آن می باشد. متاسفانه استفاده از این آفت کش ها در سال های اخیر دو چندان شده است.

 هلو و شلیل

هلو و شلیل نیز از میوه هایی هستند که اگر تصمیم به خرید آن ها را دارید باید نوع ارگانیک آن ها را تهیه کنید.

 سیب

اکثر سیب هایی که آزمایش شده اند، برخی از آفت کش ها را در درون خود جای داده اند. به همین خاطر  هم در تهیه سیب و هم مصرف آب آن باید حتما از انواع اورگانیک استفاده گردد.

از کجا سبزی و میوه ارگانیک بخریم؟

محصولات کشاورزی خوراکی مملو از ویتامین و مواد بسیار سودمند برای بدن هستند اما اگر این ویتامین ها و املاح معدنی از طریق میوه سالم جذب بدن شود. بنابراین چگونه می توان میوه سالم و بدون مواد سمی خرید؟ از کجا میوه ارگانیک پیدا کنیم؟ سبزیجات ارگانیک از کجا خریداری کنیم؟

در حال حاضر بیشتر میوه ها در باغ ها، با استفاده از میزان بسیاری مواد سمی و یا حتی به صورت پیوندی پرورش یافته و خاصیت های متعدد آن ها بسیار کمتر شده است. فروشگاه بازار روز ایرانیان روی کار آمده است که سفارش های شما را دریافت و ثبت کند و بهترین میوه و سبزیجات ارگانیک را درب منزل در کوتاه ترین بازه زمانی ممکن به شما تحویل دهند.

اشتراک مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *