View more
کنترل کلسترول خون با روغن زیتون

کنترل کلسترول خون با روغن زیتون

باوجود اینکه امروزه مصرف اکثر روغن‌ها باعث افزایش سطح کلسترول خون می شود، کنترل کلسترول خون با روغن زیتون پیشنهاد خوبی برای تضمین سلامتی افراد به شمار می‌آید.

آیا با روغن زیتون و خواص روغن زیتون آشنایی دارید؟ یکی از روغن‌های گیاهی که حاوی اسیدهای چرب سالم است و برای سلامتی اهمیت زیادی دارد روغن زیتون است که مصرف آن در پخت و پز انواع غذا و آشپزی فواید زیادی دارد. کنترل کلسترول خون با روغن زیتون یکی از بهترین خواص آن است که در این مقاله از بازار روز ایرانیان به آن خواهیم پرداخت.

نکته جالب تهیه غذا با روغن زیتون این است که علاوه براینکه کلسترول خون را افزایش می‌دهد، جداره سرخ‌رگ‌ها را قوی می‌کند تا در برابر کلسترول خون آسیب نبیند.

کلسترول خون چیست؟

2 نوع کلسترول خوب (HDL) و بد (LDL) وجود دارد که کلسترول HDL در تولید و نگه‌داری سلول‌ها و بعضی از هورمون‌ها در بدن نقش بسزایی دارد. این نوع کلسترول نیز در امر تولید ویتامین D و دریافت ویتامین‌های محلول در چربی کمک رسان است. درصورتی که افزایش میزان کلسترول بد در گردش خون می‌تواند مشکلات زیادی را برای فرد به وجود آورد.

زمانی که کلسترول بد خون افزایش یابد چربی در دیواره رگ‌ها رسوب می‌کند بنابراین جریان طبیعی خون مختل می‌شود و اکسیژن کافی به قلب نمی‌رسد. همچنین کلسترول بد خون می‌تواند جریان خون به مغز را کاهش دهد.

کلسترول بد و بسته شدن رگ‌ها

کلسترول بد خون (LDL) ، ليپوپروتئين هاي کم چگال هستند که به آسانی به جداره‌های عروق خونی می‌چسبند و سبب تصلب شرائين می‌شوند. اين مسئله به گونه‌ای ريسک ابتلا به مشکلات قلبی- عروقی و سکته را افزایش می دهد.

مطالعاتی روی کلسترول بد خون انجام شده، نشان می‌دهد که همچنین عمل اکسيداسيون به نوبه خود یکی از پارامترهای اساسی در ايجاد انسداد شرائين است. براساس آزمایشات چربی‌های انباشته نشده کاهنده امکان اکسيداسيون کلسترول‌های بد خون است.

کلسترول خون

کنترل کلسترول خون با روغن زیتون

مطالعات بسیار، خواص روغن زيتون را ثابت نموده اند. تحقیقات اخير بیانگر این است که روغن زيتون اين ویژگی را دارد که کاهنده کلسترول بد خون باشد.

این روغن از مسموم و اکسیده شدن کلسترول بد خون پیشگیری می‌کند. از انباشته شدن پلاک‌ها در دیواره رگ‌ها ممانعت می کند و بنابراین از تنگ شدن عروق جلوگیری می کند. بنابراین از بدن در برابر آسیب رادیکال‌های رها محافظت می‌کند و بدین وسیله باعث کاهش ابتلا به هر نوع سرطانی، به ویژه سرطان پوست، خون و سرطان سینه در خانم ها خواهد شد.

 طي يک آزمایش که رژيم مديترانه ای را ارزیابی می کردند، پژوهشگران به اين نتيجه رسیدند که خطر ابتلا به مشکلات قلبی در کسانی که مورد تحقیق قرار گرفته اند، صرفا بعد از 1 تا 2 سال استفاده از اين برنامه غذايی به نصف کاهش یافته است. مصرف مرتب روغن زیتون در برنامه غذایی اين افراد بوده است. برخي از محققان براین باورند که روغن زيتون روی چگونگی توزيع چربی در بدن نيز تاثیرگذار است، به اين صورت که میزان چربي انباشته شده در دور شکم را کنترل نموده و آن را در کل نقاط بدن توزیع می کند.

در مجموع سه نوع چربی وجود دارد: چربي‌های جمع شده، چربی‌های انباشته نشده تکی و دسته‌ای.

چربی‌های انباشته نشده می‌توانند سطح کلسترول بدن را کاهش دهند. روغن زيتون دارای چربي‌های اشباع نشده می باشد.

تهیه غذا با روغن زیتون به منظور کاهش کلسترول خون

برای پیگشیری از این مشکلات توصیه‌های خاصی برای شما داریم که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم.

 

تحقیقات نشان دهنده این است که مصرف روزانه دو قاشق غذاخوری روغن زیتون احتمال دارد ریسک ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهد. نتیجه‌ای که از این تحقیق بدست می‌آید این است که آشپزی با روغن زیتون به جای دیگر روغن‌ها کمک کننده کسانی است که کلسترون خونشان بالاست.

کلسترول خون با زیتون

در گذشته تصور می‌شد روغن زیتون که حاوی چربی‌های سالم است هیچ تاثیری روى میزان کلسترول ندارند، در صورتی که این چربی‏‌ها ممی توانند  میزان کلسترول را کاهش دهند. بنابراین اگر که غذا های روزمره را با روغن زیتون تهیه کنیم کلسترول بد خون کاهش می یابد. تنظیم کلسترول خون فقط قسمتی از خواص روغن زیتون است که با مصرف آنبه دست می آورید.

لذا بهتر است برنامه غذایی کم‌ چربى داشته باشید و همراه آن 2 تا 3 قاشق غذاخورى روغن زیتون مورد استفاده قرار دهید.

تهیه غذا با روغن زیتون هم دارای خواص درمانی بیشماری است و هم تاثیر بسیاری در افزایش ارزش غذایی وعده‌ها دارد.

روغن زیتون کیسه صفرا را تحریک می‌کند و درنتیجه در دفع صفرا و پیشگیری از بروز کیسه‌های صفرا نقش موثری دارد.
مصرف میوه زیتون نیز خالی از لطف نیست، زیتون باید به حالت شور و در مایع زیتون قرار داده شود. بعد از نخستین مصرف زیتون، باید در ظرف های شیشه‌ای و در جای خنک و مرطوب نگهداری شود و پیش از مصرف به دلیل شوری تقریبا ۲ ساعت در آب گذاشته شود.

سایر خواص روغن زیتون

  • نرم کننده عضلات و تسکین درد استخوان
  • برطرف کننده چین و چروک پوست
  • درمان سرفه های خشک
  • تقویت لثه
  • تقویت دستگاه گوارش
  • تسهیل هضم غذا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *