View more
قیمت‌های میادین میوه و تره بار ارزان‌تر از سطح شهر/نرخ جدید میوه

قیمت‌های میادین میوه و تره بار ارزان‌تر از سطح شهر/نرخ جدید میوه

قیمت سبزی‌های برگی 39 درصد، پیاز 32 درصد، سیب زمینی 22 درصد و گوجه فرنگی 18 درصد در میادین میوه و تره بار زیر میانگین قیمت سطح شهر است، ضمن اینکه در میادین، نرخ سیب 36 درصد، پرتقال 36 درصد، موز 12 درصد و هندوانه 8 و نیم درصد از میانگین نرخ سطح شهر ارزان‌تر است.

به گزارش خبرگزاری موج، براساس تازه‌ترین گزارش سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران درباره مقایسه میانگین قیمت انواع میوه و تره بار در شهر با نرخ محصولات مشابه در میادین میوه و تره بار ، قیمت‌های میادین به طور متوسط 38 درصد ارزان‌تر از میانگین قیمت سطح شهر هستند.

در این میان، اختلاف قیمت برخی محصولات به بیش از 60 درصد می‌رسد که از جمله می‌توان کدو و بادمجان را که در میادین میوه و تره بار به ترتیب با قیمت هر کیلوگرم 1500 تومان و 2100 تومان عرضه می‌شوند، نام برد.

براساس این گزارش، بعد از کدو با 62 و نیم درصد و بادمجان با 60 و نیم درصد اختلاف قیمت، به ترتیب خربزه با 49 و نیم درصد، هلو با 49 درصد، لوبیا سبز با 46 درصد، طالبی با 43 و نیم درصد و خیار و کیوی با 43 درصد تفاوت قیمت، بیشترین فاصله قیمتی را در میادین میوه و تره بار نسبت به میانگین قیمت سطح شهر دارند.

گفتنی است، علاوه بر محصولات مذکور، قیمت سبزی‌های برگی 39 درصد، پیاز 32 درصد، سیب زمینی 22 درصد و گوجه فرنگی 18 درصد در میادین میوه و تره بار زیر میانگین قیمت سطح شهر است، ضمن اینکه در میادین، نرخ سیب 36 درصد، پرتقال 36 درصد، موز 12 درصد و هندوانه 8 و نیم درصد از میانگین نرخ سطح شهر ارزان‌تر است.

منبع: موج نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *