View more
فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی

فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی

محصولات ارگانیک به مواد غذایی گفته می شود که در پروسه تولید آن ها از آفت کش ها و مواد شیمیایی، نگهدارنده ها، هورمون های مصنوعی و هرگونه آلاینده استفاده نشده باشد و محصولات دچار تغییرات ژنتیکی نشده باشند.

میزان اهمیت مصرف مواد غذایی کاملا ارگانیک در بعضی از سرزمین ها به حدی است که فروشگاه های تخصصی برای فروش این گروه از محصولات قرار دارند چراکه آن ها به فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی پی برده اند.

عوامل تاثیر گذار در ارگانیک بودن محصولات کشاورزی

  • خاک محفوظ و صدمه ندیده: آبیاری زمین کشاورزی دست کم از سه سال پیش از برداشت محصول، نباید با آب فاضلاب انجام شده باشد. همچنین خاک زمین نباید املاح سرب و کلراید پتاسیم داشته باشد.
  • فاقد تغییرات ژنتیکی و مواد شیمیایی: هیچ نوع مواد افزودنی (مانند شیرین کننده ها و رنگ دهنده های مصنوعی)، پرتو دهی با پرتوهای خنثی کننده و تغییرات ژنتیکی نباید در پروسه تولید محصول استفاده شده باشد. همچنین از کود شیمیایی، آفت کش، سموم مختلف و… استفاده نشود.
  • نگهداری و انبار جداگانه: محصولات ارگانیک نباید در کنار محصولات غیر طبیعی انبار و ذخیره شوند.

نکته: کودهای مصنوعی در کشاورزی سنتی و کودهای طبیعی مثل کمپوست در کشاورزی ارگانیک مورد استفاده قرار می گیرند.

فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی

ازجمله فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محصولات ارگانیک از ارزش غذایی بیشتری برخوردارند. مقدار ویتامین ها، املاح معدنی و مغذی، فسفات، کلسیم و فسفر در محصولات خوراکی ارگانیک نسبت به سایر محصولات بیشتر است.

محصولات خوراکی ارگانیک داری آنتی اکسیدان بیشتری هستند. با مصرف مواد خوراکی طبیعی در مقایسه با محصولات غیر ارگانیک، دوبرابر آنتی اکسیدان PHENOLIC جذب می کنید زیرا آفت کش های شیمیایی باعث کاهش این مواد در محصولات کشاورزی می شود درصورتی که کودهای حیوانی و آلی استفاده شده در کشاورزی ارگانیک باعث افزایش تولید آن ها می شود.

از مواد سمی کمی برخوردارند. محصولات طبیعی سالم و مغذی بوده و آلودگی کمتری به بقایای آفت کش های آلی دارند. از طرفی مواد ارگانیک افزودنی های غذایی ندارند و قاعدتا سالم ترند.

عطر و طعم بهتری دارند. یکی از فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی  این است که این محصولات در مقایسه با محصولات بدست آمده در چرخه زراعی رایج و محصولات اصلاح شده تازه هستند و خاصیت بیشتری دارند، این محصولات بعد از برداشت در بازه زمانی کوتاهی بدست مصرف کننده می رسد.

کشاورزانی که میوه، سبزی و صیفی جات را به صورت ارگانیک و طبیعی کشت و پرورش می دهند از استانداردها و روش های بسیار سخت گیرانه ای پیروی می کنند که احتمال آلودگی این دسته از مواد غذایی به هر نوع مواد شیمیایی و سمی وجود ندارد.

محصولات ارگانیک احتمال بروز بیماری ها را کاهش می دهد. بیشتر سازمان های حفاظت محیط زیست به این نتیجه رسیده اند که مواد شیمیایی که در آفت کش ها وجود دارند ممکن است منجر به سرطان و سایر بیماری ها شود. کشاورزی طبیعی یکی از روش های کاهش مصرف سموم شیمیایی می باشد.

تنها معایب محصولات ارگانیک این است که نسبتا قیمت بیشتری دارند و میزان تولید و عرضه آن ها زیاد نیست.

درجه بندی محصولات ارگانیک:

عبارت هایی که برای مواد خوراکی ارگانیک مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

100% ارگانیک: مواد غذایی که کاملا از ترکیبات آلی (ارگانیک) بدست آمده اند.

ارگانیک: موادی که 95 درصد از ترکیبات آلی تشکیل شده اند.

بدست آمده با مواد طبیعی: موادی که دست کم 70 % مواد طبیعی دارند.

محصولاتی که کمتر از 70% دارای مواد ارگانیک باشند، جزو مواد ارگانیک به شمار نمی آیند.

عرضه محصولات ارگانیک در بازار روز ایرانیان

مواد کشاورزی خوراکی ارگانیک در ابتدا صرفا در تره بارهای کوچک و یا در بازارهای محلی برای خرید و فروش قرار می گرفتند و صرفا شامل انواع سبزیجات تازه بود. در دوره های پیش افرادی محصولات ارگانیک را تهیه می کردند که مصرف غذای ارگانیک برای آن ها اصل مهمی به شمار می آمد. این افراد به دنبال مواد خوراکی بودند که بدون مواد نگهدارنده و تازه باشد و به این منظور باید از کشاورز مستقیما خریداری کنند. بازار روز ایرانیان این امکان را فراهم کرده است تا انواع محصولات ارگانیک را از این مجموعه به صورت مستقیم خریداری کنید بدون اینکه نیاز باشد به سراغ کشاورزان بروید و یا مبلغی به واسطه ها بدهید و به راحتی از فواید محصولات ارگانیک برای سلامتی بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *