View more
خرید و فروش عمده سبزیجات

خرید و فروش عمده سبزیجات

مصرف مرتب سبزیجات می تواند سلامتی شما را تضمین کند. اما چه فاکتورهایی را باید در خرید و فروش عمده سبزیجات در نظر گرفت؟ قرار دادن سبزیجات در برنامه غذایی از بروز مشکلات حاد مثل ناراحتی‌های قلبی، قند، سرطان و اضافه وزن جلوگیری می کند. میزان سبزیجات لازم برای بدن براساس هرم برنامه غذایی درمجموع روزانه 200 گرم است که این میزان برای سالمندانی که سن آن‌ها 70 سال به بالا است و نوجوانان و خردسالان کمتر است.

موردی که در بین مردم رایج است این است که سبزیجات را هم به شکل تازه و هم به شکل خشک شده مورد مصرف قرار می‌دهند. اما درصورتی که بخواهیم از بین این دو گروه انتخاب نماییم، بدون تردید سبزیجات تازه توصیه می‌شود زیرا خواص بی شماری داشته و احتمال دارد در حین خشک شدن قسمتی از خواص آن‌ها از بین برود.

خواص سبزیجات تازه

بر اساس تحقیقات انجام شده اخیر، رنگ این محصولات کشاورزی در دسته بندی خواص آنان تاثیرگذار است، بنابراین استفاده از سبزیجات با رنگ‌های مختلف برای سلامتی پیشنهاد می‌شود، در حقیقت رنگ‌ها در سبزیجات بر خواص خاص آن‌ها اشاره می‌کند.

مورد استفاده قرار دادن انواع سبزیجات این امکان را برای شما فراهم می‌کند که بهترین نتیجه را دریافت کنید و دستگاه ایمنی بدن را تقویت می‌کند و طول عمر مصرف کننده را افزایش می‌دهد.

با مصرف سبزیجات از سرطان پیشگیری کنید

یکی از پارامترهای حائز اهمیت در جلوگیری از بروز انواع سرطان، مصرف مرتب سبزیجات است چراکه سبزیجات دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کنند.

فیبر از جمله موادی است که در سبزیجات سرشار است. براساس دیدگاه کارشناسان تغذیه فیبر موجود در سبزیجات روده بزرگ را ایمن کرده و مشکلات آن پیشگیری می‌کند. بدن انسان قادر به هضم فیبر نیست از این رو این ماده به خودی خود دارای خاصیت نیست اما وجود فیبر در برنامه غذایی به فعالیت بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند و سرعت تخلیه روده‌ها را افزایش می‌دهند.

موادی که سرطان زا هستند با فیبر ترکیب شده و دفع می‌شوند. از طرفی فیبر سبزیجات، سبب رشد باکتری‌های سودمند روده می‌شود. البته فراموش نکنید که زیاده‌روی در مصرف مواد فیبردار عوارض و مشکلاتی در دریافت املاح معدنی در پی دارد.

خرید و فروش عمده سبزیجات

نحوه مصرف سبزیجات

بهترین و سالم‌ترین خرید روزمره منزل سبزیجات فصلی از مرکز خرید و فروش عمده سبزیجات هستند. تا جایی که امکان دارد در کنار غذای اصلی خود سبزیجات را مورد مصرف قرار دهید. فرزاندان خود را به مصرف سبزیجات عادت دهید، بچه‌ها طور معمول از مصرف سبزیجات خام را بیشتر ترجیح می‌دهند.

سبزیجات زمانی که پخته شده و سرخ می‌شوند ویتامین‌ها و مواد معدنی خود را از دست می‌دهند لذا سبزیجات را بیش از حد تحت حرارت قرار ندهید و تا جایی که ممکن است از سبزیجات خام و یا نیم پز بخورید.
بعد از خام مصرف کردن، بخارپز نمودن سبزی با آب کم بهترین روش است. درصورتی که سبزیجات برای طولانی مدت پخته شوند املاح و ویتامین‌های آن‌ها از دست می‌رود، بنابراین اگر با هضم سبزیجات خام مشکلی ندارید آن‌ها را خام بخورید در غیر این‌صورت برای مدت کوتاهی بخارپز کنید.

خرید و فروش عمده سبزیجات تازه

حتما تا به اینجا متوجه شده‌اید که سبزیجات تازه بسته بندی شده از فواید بیشتری برخوردارند.
این روزها به علت مشغله شغلی، اکثر مردم زمان کمتری برای تهیه سبزیجات روز و تمیز کردن آن‌ها دارند. بنابراین مراکزی برای خرید و فروش عمده سبزیجات روی کار آمده‌اند که باکیفیت‌ترین سبزیجات تازه را در بسته‌بندی‌های بهداشتی در اختیار مشتریان قرار دهند.

در خرید و فروش عمده سبزیجات چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

خرید و فروش عمده سبزیجات

همان‌طور که تهیه سبزیجات تازه کار سختی نیست و می‌توان آن‌ها را به راحتی مورد استفاده قرار داد، باید در انتخاب آن‌ها از نظر سلامت و تازگی توجه زیادی داشت زیرا سبزیجات شدیدا آسیب پذیر هستند و می‌توانند به سرعت خراب شوند و باعث انتقال بیماری به بدن شوند.

سبزیجات روز باید تازه و سرحال باشند و رنگ آن‌ها طبیعی خود باشد. همچنین خرید و فروش عمده سبزیجات  باید از مراکزی انجام شود که مطمئن بوده و از لحاظ بهداشتی، نگهداری و بسته بندی در شرایط ایده‌آلی باشند. بازار بزرگ ایرانیان در این زمینه اعتماد شما را جلب می‌کند و خیال شما را آسوده خواهد کرد.

بیشتر خریداران سبزیجات به شکل عمده، توزیع کننده‌های هر منطقه می‌باشند که آن را در حجم‌های کم و موردنیاز مصرف کنندگان نهایی در اختیارشان قرار می‌دهند.

بنابراین اکثر این پخش کننده‌ها، سبزیجات را در حجم عمده تهیه می‌کنند تا در نرخ آن‌ها تخفیف گرفته و بتوانند با قیمت مناسب‌تری عرضه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *