View more
خرید عمده میوه صادراتی

خرید عمده میوه صادراتی

تقاضا برای خرید عمده میوه صادراتی کشور در کل جهان وجود دارد! در واقع یکی از پر رونق ترین فعالیت ها خرید و فروش عمده میوه صادراتی است به خصوص میوه صادراتی ایران که از سطح کیفی بالایی برخوردار است زیرا کشور ما شرایط اقلیمی و آب و هوای معتدلی دارد و همه میوه ها به جز میوه های استوایی کشت و برداشت می شود.

خرید عمده میوه صادراتی

خرید عمده میوه صادراتی زمانی پرسود خواهد بود که واسطه ها از بین بروند تا میوه های موردنیاز خود را به طور مستقیم از کشاورز تهیه کنید.

همچنین لازم است تا با برخی از ضوابط صادرات و بسته بندی انواع میوه های صادراتی ایران آشنا باشید، بازار های پر طرفدار میوه ایرانی را شناسایی کرده و در ادامه نسبت به فروش میوه صادراتی به کشور های مختلف اقدام نمایید.

اشتباه رایج در خرید عمده میوه صادراتی چیست؟

متاسفانه یکی از اشتباهات رایج در صادرات میوه، بسته بندی اشتباه و صادرات فله ای محصولات کشاورزی می باشد است که باعث از دست رفتن قسمتی از بازار هدف و جایگزین شدن سرزمین های رقیب شده است.

برای نمونه محصولات کشاورزی ترکیه در عراق که یکی از بازار های هدف به منظور صادرات میوه به شمار می آید اشباع شده است زیرا این کشور تلاش می کند تا با بسته بندی صحیح همزمان با گسترش بازار خود، ضایعات بسته های صادراتی را کاهش دهد.

بسته بندی صحیح علاوه براینکه هویت محصول را حفظ نموده، باعث ایمنی بودن محصول طی پروسه حمل و نقل شده و از آسیب و خرابی بسیار زیاد پیشگیری می کند. از طرفی ابتکار در بسته بندی موجب جلب مخاطبان زیادی شده، بنابراین باعث افزایش فروش می شود.

علت قیمت پایین میوه صادراتی در ایران در مقایسه با سایر کشور ها

میوه صادراتی کشور در سطح جهانی و در میان سایر کشور ها بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

سازمان توسعه تجارت باور دارد که به دلیل صادرات فله ای میوه و بسته بندی اشتباه آن ها، ارسال میوه صادراتی ایران در سال های گذشته با افت و کاهش قیمت قابل توجه ای روبرو شده است به همین خاطر است که نرخ خرید عمده میوه صادراتی کشور ما نسبت به سایر کشور ها کمتر است.

اما امروز تجار به منظور ارسال این میوه های صادراتی کشور به دیگر کشور ها باید به صورت مناسب میوه ها را بسته بندی کنند و براساس بخش نامه های جدید با آرمان کاهش میزان ضایعات محموله های صادراتی در پروسه ارائه میوه کشور قدم بردارند.

تاثیر دلار بر نرخ میوه صادراتی

یکی از عوامل موثر بر نرخ میوه صادراتی، نرخ ارز است که روی قیمت میوه موثر بوده و مشتریان باید در حین خرید محصول از نرخ آن آگاه باشند.

افزون بر نرخ ارز، سطح کیفی محصول نیز از روی نرخ میوه صادراتی تاثیر زیادی دارد. کیفیت از همه لحاظ مانند ظاهر، سایز، گوشتی و خوشمزه بودن محصول در نظر گرفته می شود.

نحوه ارسال محصول نیز در قیمت نهایی میوه تاثیر گذار است. صادارات از طریق مسیر های مختلفی مثل زمینی، هوایی و دریایی انجام می شود که بسته به فاصله کشور درخواست کننده از ایران یکی از این مسیر ها انتخاب می شود.

نکات مهم در خرید عمده میوه صادراتی

  • از آنجایی که با بحران کم آبی و کاهش آب های ذخیره ای زیرزمینی رو به رو هستیم اما فرایند افزایشی تولید میوه با مشکلی روبرو نشده و از طرفی این مسائل باعث رونق و ارتقا فناوری سیستم آبیاری شده که اکثر باغداران جهت آبیاری محصولات خود از روش آبیاری قطره ای استفاده می کنند.
  • سرزمین های زیادی مانند دبی متقاضی خرید عمده میوه صادراتی کشور ما هستند لذا میوه ها می توانند به عنوان جایگزین درآمد های نفتی برای سرزمین ما باشند.
  • تاجران ایرانی باید بتوانند مانند مجموعه بازار روز ایرانیان به گونه ای عمل کنند که محصول را در سطح بین المللی معرفی کنند، هر چقدر محصول بیشتر، توسط سایر کشورها شناخته می شد صادرات آن هم بیشتر خواهد شد. البته این نکته را فراموش نکیند که محصولی که معرفی می کنید از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد تا مشتریان بیشتری را جذب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *